Beata Lenz – nauczyciel wychowania fizycznego

Beata Lenz – nauczyciel wychowania fizycznego
Termin: 1-12 sierpnia 2016 r.
Szkolenie: kurs języka angielskiego
Organizator szkolenia: Alpha College of English, Dublin, Irlandia

OPIS KURSU:

W ramach projektu od 01.08.2016 do 12.08.2016 r. brałam udział w kursie języka angielskiego organizowanym przez Alpha College of English w Dublinie. Zajęcia odbywały się w grupach 8-9 osobowych, w skład których wchodziły osoby z różnych krajów np. z Niemiec, Włoch, Francji, Hiszpanii. W pierwszym dniu wszyscy uczestnicy GENERAL ENGLISH STANDARD COURSE musieli napisać test sprawdzający oraz odbyć rozmowę kwalifikacyjną, aby zostać przydzielonym do odpowiedniej grupy. W trakcie trwania kursu w Dublinie mieszkałam u rodziny wraz z uczestnikami innych kursów z różnych krajów. Było to dla mnie niesamowite doświadczenie i okazja do zadawania pytań Irlandczykom oraz nowo poznanym koleżankom. Te domowe konwersacje były czasami częścią zadania domowego.

Zajęcia odbywały się codziennie od 9.00 do 13.00. Prowadzone były przez dwóch wykładowców Patryka i Joe. Natomiast w środy po południu miałam indywidualne zajęcia z Laurą (English for PE Teachers). Wykładowca Patryk kładł nacisk na konwersacje, mówienie, opowiadanie oraz wszystkie dostępne metody zmuszające do mówienia, natomiast Joe starał się w bardzo zabawny, obrazowo-rysunkowy sposób przybliżyć nam angielskie idiomy, czasowniki złożone, a także ciekawe kolokacje. Zajęcia były prowadzone na wysokim poziomie i zakończyły się testem sprawdzającym oraz prezentacją. Na zakończenie kursu musiałam wypełnić ankietę ewaluacyjną dotyczącą szkoły, zajęć i wykładowców.

Szkoła przygotowała również bogaty program wycieczek. Każdego dnia po południu oprowadzał nas inny wykładowca. Zwiedzaliśmy Glendalough, Little Museum of Dublin, Christ Church Cathedral, Trinity College, Hugh Lane Gallery, Saint Patrick Cathedral i fabrykę Guinnessa.

UWAGI I REFLEKSJE:

Mój wyjazd do Dublina sprawił mi wiele radości, jestem bardzo zadowolona i żałuję tylko, że trwał tak krótko. Jest to wspaniała przygoda, pełna niezapomnianych wrażeń oraz wielka szansa na poznanie ludzi z całego świata. Znajomości zawarte na kursie mogą zaowocować w przyszłości kolejnymi ciekawymi projektami. Jest to ogromna szansa na sprawdzenie siebie i podniesienie swoich umiejętności językowych.

Udział w mobilności wpłynął bardzo korzystnie zarówno na mój rozwój osobisty, ja i zawodowy. Moja znajomość języka angielskiego uległa znacznej poprawie. Dzięki udziałowi w tym projekcie mogę przekazać i podzielić się z moimi koleżankami zdobytą wiedzą, np. jakich metod i sposobów używali moi wykładowcy do nauki języka angielskiego. Pobyt w Dublinie dał mi motywację do dalszej nauki języka i w przyszłości może uda mi się czynnie brać udział w dalszych projektach i wymianach, które odbywają się w mojej szkole.

GALERIA: